FeelHarmony Quintet I Muzyka polska

Facebook, YouTube
UTWORY
  • Tadeusz Szeligowski - Kwintet na instrumenty dęte
  • Tadeusz Mazurek - Kwartet (prawykonanie)
  • Aleksander Tansman - Taniec czarownicy (La Danse de la Sorcière)

Bezpłatna premiera online w serwisach Facebook oraz YouTube.

FeelHarmony Quintet to jeden z najpopularniejszych zespołów kameralnych muzyków naszej Orkiestry Symfonicznej. Tym razem zaprasza na koncert dzieł polskiej muzyki kameralnej na kwintet dęty, w programie którego prawdziwymi znajdzie się prawykonanie utworu Tadeusza K. Mazurka.

Życiorysy rówieśników – Tadeusza Szeligowskiego i Aleksandra Tansmana – różni prawie wszystko, poza podwójnymi studiami kompozycji i prawa, które kończyli w tym samym czasie (jeden w Krakowie, a drugi w Warszawie). Ich utwory na kwintet dęty są wynikiem fascynacji tym składem wykonawczym, dzięki której w sposób niezrównany potrafili oddać pełną paletę barw i emocji. Tym samym tropem podążyli współcześni nam kompozytorzy.

Tadeusz K. Mazurek, szczeciński twórca i wykładowca Akademii Sztuki, pracował jako dyrygent w szczecińskiej Operze na Zamku, Operetce Śląskiej w Gliwicach, Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu i Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W swoim dorobku kompozytorskim posiada między innymi utwory orkiestrowe, jak Passacaglia, Psychosis, Pieśni na sopran i orkiestrę oraz muzykę kameralną (pięć kwartetów smyczkowych), liczne dzieła chóralne i operę Colas Breugnon.

FeelHarmony Quintet tworzą muzycy - soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka klasyczna, muzyka XX wieku oraz współczesne aranżacje muzyki popularnej. Jeżeli Państwo zechcą zatrzymać przy sobie ich muzykę na dłużej – serdecznie polecamy płytę z utworami Rossiniego, Farkasa, Godziemby-Trytka i Agaya. Do kupienia w naszym sklepie internetowym. Razem z naszymi muzykami wystąpi pianistka Dorota Maciaszczyk, kameralistka z Akademii Sztuki w Szczecinie.
FeelHarmony Quintet I Muzyka polska
01-05-2021 19:00

Filharmonia Szczecin OnlineWspółcześni Twórcy: Felice Ross - Moje refleksje na temat światłabezpłatna premiera online
JUTRO11 MAJwt, 11:00