Kampania „Usłysz dobre dźwięki” wchodzi w kolejną fazę. Po badaniach słuchu i kampanii billboardowej przyszedł czas na akcje edukacyjne! Międzynarodowy Dzień Muzyki, koncerty „DoNuta taktuje” oraz warsztaty dla dzieci Raniutto to propozycje na październikowe dni.
Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się do newslettera.
Międzynarodowy Dzień Muzyki to wielkie święto dla Filharmonii. A jak je najlepiej uczcić? Koncertem! Już 1 października usłyszymy Laureatów Festiwalu Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Ślimakowe Rytmy”, który z inicjatywy Profesora Henryka Skarżyńskiego pokazuje szerokiej publiczności talenty muzyczne osób przywróconych do świata muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie. Podczas drugiej części udamy się w podróż przez muzyczne epoki za sprawą kompozycji Jacka Wierzchowskiego – podróż inspirowaną tekstami Grzegorza Wasowskiego, autora wierszowanej publikacji o historii muzyki, którą Filharmonia wydała w maju 2016 r. Wśród osób, które tego dnia pojawią się na scenie, znajdą się niezwykli goście, którzy w Filharmonii goszczą od lat. Swój debiut na scenie będzie miała grupa seniorek, której znaczna część to nasze wolontariuszki. Przed koncertem wszystkie produkty w sklepiku Filharmonii (m.in. płyty, książki, magnesy) będą tańsze o 20%.
„DoNuta taktuje” to cykl koncertów kameralnych dostosowanych do dwóch grup wiekowych: przedszkolnej i wczesnoszkolnej. 50-minutowe spotkania z muzyką na żywo są nie tylko bombą energetyczną dla dzieci, ale przede wszystkim okazją do obcowania z prawdziwymi instrumentami i muzykami Filharmonii. Podczas tych niecodziennych spotkań uczniowie zachęcani są do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. DoNuta wraz z muzykami różnych sekcji instrumentalnych przekona naszą najbardziej wymagającą publiczność, że bycie aktywnym słuchaczem to po prostu wspaniała zabawa!
„Raniutto” to czas po brzegi wypełniony dźwiękami! Dzieci podczas zajęć mają niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zetknąć się żywymi instrumentami – zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. Podczas warsztatów zwanych Staccato na pierwszym miejscu stawiamy ruch – tak, by każde żywiołowe dziecko mogło spędzić przy muzyce aktywną godzinę.