Soundscapes - muzyczne pejzaże - prowadziły nas w tym roku przez pięć festiwalowych dni. I choć MDF Festival 2020 już się zakończył, to my nadal pełni jesteśmy pozytywnych emocji, które towarzyszyły nam przez cały czas jego trwania. Dziękujemy za nie wszystkim, którzy byli z nami!

Edycja pełna wyzwań

Tegoroczna edycja MUSIC.DESIGN.FORM Festival była inna od poprzednich i stanowiła dla wszystkich (widzów, melomanów, artystów, organizatorów) nie lada wyzwanie. Wyzwaniem, co oczywiste, była organizacja widowni i obowiązujące procedury bezpieczeństwa. Po raz pierwszy też wydarzenia MDFu były transmitowane na żywo na specjalnej platformie livefilharmonia.szczecin.pl. Nowa formuła, w której można uczestniczyć w koncertach, okazała się być bardzo atrakcyjną dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli osobiście zjawić się w Filharmonii.

Soundscapes - pejzaże malowane dźwiękiem

Muzyka, obraz, światło, architektura, design i nowoczesne technologie przez pięć dni w jednym miejscu. Podczas koncertów, wystaw warsztatów i wydarzeń towarzyszących z otaczających nas dźwięków i stworzyliśmy muzyczne i wizualne pejzaże. Także budynek Filharmonii, jak co roku, stał się swoistym płótnem dla nawiązujących do motywu przewodniego iluminacji.

Echo Collective, Hania Rani, Dobrawa Czocher, Witek Orski, Piotr Matosek, Patryk Lichota, Agnieszka Obszańska, Łukasz Dziedzic, Izabela Kościesza, Jarosław Kordaczuk, Przemek Głowa, Zuzanna Całka, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Christiana Schumanna, zespół Pushka Studio, to artyści, których gościliśmy podczas tegorocznej edycji Music.Design.Form Festival 2020! Dziękujemy im wszystkim za niesamowite zaangażowanie i podzielenie się z nami, z melomanami, uczestnikami festiwalu swoimi emocjami, talentem, umiejętnościami i pasją.

Wszystkich zachęcamy do obejrzenia obszernych fotorelacji, wykonanych przez Kamilę kozioł. Fotorelacje, to okazja aby wspomnieć chwile, które najbardziej utknęły w pamięci. Przez najbliższe dni będziemy jeszcze przypominać na różne sposoby najpiękniejsze momenty festiwalu, a tych, którzy chcieliby przeżyć koncertowe emocje, zapraszamy na livefilharmonia.szczecin.pl, gdzie w archiwum koncertów znajdują się nagrania z czterech festiwalowych wydarzeń: Obszańska | Dziedzic | b2b dj set, Einaudi | Divenire, Hania Rani | Dobrawa Czocher, Echo Collective plays Jóhann Jóhannson.

Dziękujemy za wsparcie

Nie byłoby festiwalu MDF 2020 gdyby nie cały sztab ludzi zaangażowanych w jego przygotowania i realizację. Wszystkim artystom, pracownikom, współpracownikom, stażystom, wolontariuszom, technikom, sponsorom, partnerom, patronom medialnym, a przede wszystkim Wam - naszej najlepszej publiczności - gorąco DZIĘKUJEMY! Bez Was wszystkich nie byłoby tych wspaniałych wydarzeń, emocji i wyjątkowych artystycznych doznań.

Do zobaczenia w przyszłym roku na MDF Festival 2021!
Filharmonia Szczecin OnlineWspółcześni Twórcy: Felice Ross - Moje refleksje na temat światłabezpłatna premiera online
JUTRO11 MAJwt, 11:00
SOUNDLAB | LiveFilharmoniaLab 1: Jacaszek I Wesołowski I Peacepłatna premiera online
ESPRESSIVO | LiveFilharmoniaTYRMAND I U brzegów jazzu płatna premiera online